ALIŞVERİŞ SEPETİ
Sepetinizde 1 ürün var.

Yerli Susam Beyaz Tahin 1 Kg

Barkod
:
 8683161947883
₺400.00 ₺350.00

Kategori
:

Aynı Gün Ücretsiz Kargo
Kapıda Ödeme
Kredi Kartı ile Ödeme

İçindekiler: Tamamı Yerli Susam

Yerli Susam Beyaz Tahin

Yerli susamdan geleneksel yöntemlerle ürettiğimiz tahin; sade, kakaolu, antep fıstıklı çeşitleriyle tahin helvasının ana maddesi olmakla kalmaz, pekmezle karıştırıldığında da benzersiz bir lezzetin kapılarını aralar. Saydığımız ürünlerin hangisiyle olursa olsun tahin yemek, Türk halkının en sağlıklı alışkanlıkları arasındadır. Biz yetişkinler; kendi çocukluğumuzun bu eşsiz kokulu ve tadı damaklarımızdan gitmeyen lezzetini, çocuklarımızın da sağlıklı yetişmeleri için sofralarımızdan eksik etmemeye özen gösteririz.

İnsan sağlığına yararları saymakla bitmeyen tahinin içerdiği mineral ve vitaminler kadar nasıl üretildiği de merak konusudur. Dededen toruna aktarılan geleneksel lezzetlerin adresi Helvacı Necmi kalitesiyle tahin elde edilmekte ve kendine has özelliklerine kavuşmaktadır.

Yerli Susam Beyaz Tahini Nasıl Üretiyoruz

Tahin, ana maddesi olan milas söke ege bölgesinden özenle seçtiğimiz yerli susamın geleneksel yöntemlerle taş değirmenlerde öğütülmesiyle elde etmekteyiz. Susamın ıslatılma ve kavrulma süresine göre 2 çeşit ürettiğimiz tahin, ıslatılma işleminin ardından susam kabuklarının alınıp alınmadığına bağlı olarak da kepekli veya kepeksiz olarak ayrılmaktadır.

Kavrulma süresi daha kısa tutuğumuz ürünümüz beyaz tahin olarak adlandırıl ırmaktadır. Poğaça ve kurabiyelerde sıkça tercih edilmektedir. Tahin pekmez ikilisi ise kahvaltılarda davetkar bir sofra lezzeti olarak sizlere sunmaktayız.

Mineral ve Vitamin Zengini Tahin
Tahin; fosfor, demir, kalsiyum, selenyum, magnezyum ve potasyum içerir. Kalsiyum, kemik ve diş gelişiminde büyük öneme sahiptir. Potasyum, tansiyon ve kolesterole dayalı rahatsızlıklarda vücudu desteklerken, selenyum ise hücrelerin kansere karşı mücadelesini pekiştirir.

Tahinde bulunan E vitamini, cilt ve göz sağlığını korur, yine tahinin barındırdığı B-15 vitamini gibi antioksidan özelliklere sahiptir. Tahin; yaşlanmayı geciktiren, yorgunluğa karşı vücudu destekleyen, astım ve bronşit gibi rahatsızlıklara karşı direnci artıran diğer B vitamini çeşitleri açısından da zengin bir gıdadır.

Tahinin içerdiği Omega-3 yağ asitleri, iltihaplanmalara bağlı kardiovasküler hastalıkların önlenmesinde çok önemlidir.
Bütün bunlara ilave olarak tahin; karaciğer detoksu için çok kıymetli olan metiyonin maddesini de barındırır.

Kahvaltı sofralarımızın başköşesini süsleyen tahin ve pekmez gibi tahin helvasının da özellikle balık tüketilen yemeklerin vazgeçilmez tatlısı olması, belki de bu özelliğinden kaynaklanmaktadır. Çünkü balık karaciğerin daha fazla çalışmasına neden olmaktadır. Tahinin içerdiği metiyonin, karaciğerde yağlanmayı önleyen maddeler arasında yer almaktadır.

Sonuç olarak; taş değirmenlerde öğütülmüş yerli susamdan elde edilen tahin, insan sağlığının önde gelen destekçisi ve sofralarımızın aranan lezzeti olmaya devam etmektedir. Doğrudan da tüketilebilen bu benzersiz lezzetin içinde yer aldığı çörek, poğaça ve kurabiyelere kim hayır diyebilir ki. Pekmezle karıştırıldığında damaklarda bıraktığı eşsiz lezzetiyle yaygın olarak tüketilen Helvacı Necmi yerli susam beyaz tahin; çocuklar, gençler ve sporcular için bir enerji deposu, emziren anneler için çok önemli bir gıdadır.

Tahin Fiyatları

Tahinin kilogram fiyatı, 50 TL ile 53 TL arasında değişmektedir. Helvacı Necmi’nin yaklaşık 140 yıllık tecrübesi ve aranan lezzetiyle yerli susamdan üretilmiş tahin, 930 gram ambalajında 50 TL fiyatla helvacinecmi.com online satış üzerinden sizlere sunmaktayız.

Ürün Hakkında Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşarak Size Daha İyi Hizmet ve Ürünler Sunmamıza Yardımcı Olun
Tamer Aksu

Tahin güzel ama 1 ayda 2 kere 10 ar tl zam gelmesi tuhaf yerli susam dolarlami geliyor anlamiyorum müsteri kaybediyorsunuz

07-12-2021 07:54:41
whatsapp