ALIŞVERİŞ SEPETİ
Sepetinizde 1 ürün var.
Kapat
Fiyat Aralığı
ile

2 Ürün Bulundu


Filtrele

TAHİN

Ana maddesi olan susamın geleneksel yöntemlerle taş değirmenlerde öğütülmesiyle elde edilen tahin; ister pekmezle bir araya gelip kahvaltıların vazgeçilmezi olsun ister helvaya hayat versin, içerdiği mineral ve vitaminler sayesinde tahin yemek, insan sağlığına yararları saymakla bitmeyen bir Türk alışkanlığı olarak beslenmemizdeki yerini koruyor. İçerdiği Omega-3 yağ asitleri sayesinde, kalp ve damar hastalıklarını önleyici olmasıyla da sıkça tercih ediliyor.

Mineral Zengini Tahin

Bol miktarda mineral içeren tahin, bağışıklık sistemini destekleyici yönüyle özellikle pandemi döneminde bu mineralleri doğal yoldan almanın en lezzetli hali olarak görülüyor. Bu mineralleri şöyle sıralayabiliriz:
*Fosfor,
*Demir,
*Kalsiyum,
*Selenyum,
*Magnezyum,
*Potasyum.
İçerdiği Omega-3 yağ asitleri sayesinde, iltihaplanmalara bağlı kardiovasküler hastalıkları önleyerek kalbi koruyan tahin, karaciğer detoksu için büyük önem taşıyan metiyonin maddesini de barındırıyor.

Vitaminlerin yarattığı mucizeler
Tahinin içerdiği B-15 ve E vitaminin vücuda sağladığı yararların başında, antioksidan özellikleri geliyor. E vitamini aynı zamanda cilt ve göz sağlığı açısından önem taşırken, tahinde bulunan diğer B vitamini çeşitleri ise;
*Yaşlanmayı geciktiren,
*Sinir, kas ve kalp fonksiyonlarını güçlendiren,
*Yorgunluğa karşı vücudu destekleyen,
*Astım ve bronşit gibi rahatsızlıklara karşı direnci artıran vitaminler olarak biliniyor.

Tahin Çeşitleri

Susamın ıslatılma ve kavrulma süresine bağlı olarak 2 çeşit üretilen tahin, esme yani çifte kavrulmuş olarak hazırlandığında ise kepekli veya kepeksiz olarak yine iki çeşide ayrılmaktadır. Dolayısıyla tahin çeşitleri şöyle sıralanmaktadır:

 • Beyaz Tahin
 • Bozkır Tahini ( Çifte Kavrulmuş Tahin)
 • Kepekli Tahin
 • Kepeksiz Tahin
 • Çok kısa süreyle kavrulan Beyaz Tahinin yanı sıra bu sürenin 3 katı uzunluğunda kavrulan diğer çeşidine Esmer Tahin, Bozkır Tahini ya da Çifte Kavrulmuş Tahin adı verilir.

  Islatılma ve kavrulma süreleri çok daha uzun olan susamın, taş değirmenlerde öğütülmesiyle elde edilir. Esmer Tahin, ıslatılma işleminin ardından susam kabuklarının alınıp alınmadığına bağlı olarak kepekli veya kepeksiz olmak üzere 2 çeşit halinde üretilmektedir.

  Toptan Tahin Fiyatları

  Perakende satış fiyatı, markalara ve ambalaja göre değişen tahin; çoklu alımlarda toptan fiyatlandırılmakta ve tüketiciye daha uygun fiyatlarla ulaşmaktadır. Helvacinecmi.com’un sunduğu perakende fiyatlar çoklu (toptan) alımlarda indirimli olacağından toptan tahin fiyatları için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Tüketicinin, tahin fiyatına olduğu kadar; üretici firmaya, üretim aşamalarına ve lezzete de dikkat ederek tercihte bulunması önemlidir.

  Tahin kilogram fiyatı

  Tahinin kilogram fiyatı, 115 TL ile 118 TL arasında değişmektedir. Helvacı Necmi’nin 138 yıllık tecrübesi ve bilinen lezzetiyle yerli susamdan üretilmiş 1 kg sade tahinin tahin ’in web sitemizdeki fiyatı 115 TL çifte kavrulmuş bozkır tahin’ in kilogram fiyatı ise 118 TL’dir.

whatsapp