ALIŞVERİŞ SEPETİ
Sepetinizde 1 ürün var.

Köpük Helva 1 Kg

Barkod
:
 8683161947814
₺350.00 ₺300.00

Kategori
:

Aynı Gün Ücretsiz Kargo
Kapıda Ödeme
Kredi Kartı ile Ödeme

İçindekiler: Şeker(Doğal Pancar Şekeri), Çöven, Limon Suyu

Anadolu’ya özgü doğal ve yöresel lezzetler arasında yer alan köpük helva, kış helvası olarak da bilinir ve soğuk havalarda tüketimi artar. Bunun nedeni, içerdiği şeker nedeniyle vücuda enerji vermesi ve aynı zamanda oldukça hafif bir gıda olmasıdır. Köpük helva'nın ana maddelerinden olan çöven, mide dostu olarak bilinmektedir.

Zengin Osmanlı mutfağının gözdeleri arasında yer alan köpük helva, hafifliği ve lezzetiyle varlığını günümüze kadar sürdürmeyi bilmiştir. Sofralarınızı süsleyen bu helva türü; içerdiği şekerin miktarını ve tadını dengelemek üzere istenildiği kadar tahin ilave edilerek ara öğünlerde de keyifle tüketilmektedir.

Köpük Helva Yapımı

Geleneksel yöntemlerle hazırladığımız köpük helva; şeker, su ve çöven otundan üretilmektedir. Bakır kaplarda su içerisinde kaynatılarak ağda haline getirilen şekere, yine suda kaynatılan ve süzülen çöven eklenerek birlikte dövülür. Bu karışımın, beyaz renkte yarı akışkan hale gelinceye kadar karıştırılmasıyla elde edilen köpük helva, mide dostu çöven sayesinde oldukça hafif bir helva türüne dönüştürülüp sizlere sunulmaktadır.

Köpük helva'nın ana maddelerinden olan çöven otu, mide dostu olmasının yanı sıra başka özelliklere de sahiptir bu özellikleri şöyle sıralayalım; romatizma ağrılarını azaltır, balgam söktürücü özelliği vardır, bağırsakları temizler, cilt kaşıntılarını azaltır ve akne tedavisinde kullanılır.

Köpük Helva Fiyatları

Çeşitli üretici firmalar tarafından üretilmiş köpük helva, kilogram fiyatı 19 ile 34 TL arasında olmak üzere alıcı bulmaktadır. Türk Gıda Kodeksi ve kalite güvence sertifikalarının gerektirdiği standartlara uygun üretimiyle Türkiye’nin markası olan Helvacı Necmi; bu geleneksel lezzeti helvacinecmi.com üzerinden 1 kgram ambalajında 20 TL fiyatla sizlere sunmaktadır.

Ürün Hakkında Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşarak Size Daha İyi Hizmet ve Ürünler Sunmamıza Yardımcı Olun
Ürüne Henüz Yorum Yapılmamış.
whatsapp